10 Darmowych Motywów do budowy sklepu internetowego na WordPress

W tym artykule wybrałem 10 moim zdaniem najlepszych darmowych motywów do budowy sklepu internetowego opartego na WooCommerce.

Znalezienie odpowiedniego motywu do budowy sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób czuje się przytłoczonych, gdy muszą wybrać szablon do własnej strony na WordPressie. Tworząc zestawienie, brałem pod uwagę następujące kryteria: kompatybilność z wtyczką WooCommerce, szybkość wczytywania się motywu, unikalność wyglądu oraz responsywność.

Darmowe szablony do budowy sklepu internetowego, kompatybilne z wtyczką WooCommerce

1. Leto

 

leto-darmowy-szablony do budowy sklepu wordpress

Możesz łatwo go dostosować poprzez wbudowane opcje personalizacji kolorów, czcionek itp. Przy pomocy widgetów istnieje możliwość wstawienia galerii na stronę główną i zaprezentowania w niej swoich produktów. Motyw Leto oferuje także dostęp do czcionek Google, które często oferowane są tylko w płatnych opcjach szablonów.

Pobierz

2. MaxStore

 

maxstore-darmowy-szablony do budowy sklepu wordpress

 

W pełni responsywny motyw, oparty na Bootstrapie, dostosowujący swój wygląd do każdego urządzenia. Przeznaczony jedynie do budowy sklepu internetowego. Ze względu na świetny wygląd polecany jest do budowy sklepów oferujących odzież, artykuły sportowe czy biżuterię.

Pobierz

3. ShoppingCart

 

ShoppingCart-darmowy-szablony do budowy sklepu wordpress

 

Motyw przeznaczony głównie do budowy sklepów internetowych, ale świetnie sprawdzi się również jako blog, czy strona biznesowa. W pełni obsługuje popularne wtyczki takie jak Breadcrumb NavXT, WP-PageNavi, Contact Form 7, Jetpack czy bbPress. Posiada spore możliwości konfiguracji, zawiera gotowe szablony stron, aby przyspieszyć proces projektowania witryny.

Pobierz

4. Neve

 

Neve-darmowy-szablon-sklep-wordpress

To idealny wybór jeśli szukasz motywu, który szybko się ładuje i daje dosyć duże możliwości personalizacji. W pełni responsywny i zoptymalizowany dla stron mobilnych. Doskonale współpracuje z Gutenbergiem i najpopularniejszymi kreatorami stron.

Pobierz

5. Make

 

Make-szablon-sklep-wordpress

 

Uniwersalny motyw który może być wykorzystany jako sklep, blog, strona biznesowa czy portfolio. Współpracuje z mnóstwem najpopularniejszych wtyczek WordPress – w tym Gravity Forms i Jetpack. Posiada dostęp do 600 czcionek Google, istnieje możliwość dowolnej zmiany kolorów.

Pobierz

6. Storefront

Storefront-szablony do budowy sklepu wordpress

 

Stworzony przez autorów wtyczki WooCommerce. Posiada kilka opcji układu i kolorystyki dla spersonalizowania sklepu oraz liczne widgety. Szablon jest zakodowany zgodnie z najwyższymi standardami i jest w pełni responsywny.

Pobierz

7. Modern Store

 

Modern Store-szablony do budowy sklepu wordpress

 

To kolejny darmowy szablon do budowy sklepu internetowego. Motyw ma minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Zawiera ogromną różnorodność funkcji, w tym konfigurowalny szablon strony głównej, sekcję promocyjną nagłówka, pasek wyszukiwania w całym sklepie, ikony mediów społecznościowych czy niestandardowe logo. W pełni kompatybilny z najpopularniejszymi wtyczkami.

Pobierz

8. Customizr

 

Customizr-szablony do budowy sklepu wordpress

 

Prosty i szybki motyw zaprojektowany, aby pomóc przyciągnąć jak najwięcej odwiedzających. Dobrze wyświetla się na każdym urządzeniu. Jest bardzo elastyczny, pozwala dowolnie dostosować
nasz szablon do naszych potrzeb. Posiada m.in sześć układów stron (w tym podwójny pasek boczny, umożliwiający dodawanie mnóstwa niestandardowych widgetów), wybór nieograniczonej
liczby kolorów czy bogatą typografię. Obsługuje ponad 80 000 aktywnych witryn na całym świecie.

Pobierz

9. Base WP

 

Base WP-szablony do budowy sklepu wordpress

 

Motyw szczególnie polecany dla osób, które chcą połączyć bloga ze swoim sklepem. Szablon charakteryzuje się dużą ilością białej przestrzeni oraz nowoczesnym designem. Kompatybilny z wieloma przeglądarkami, zoptymalizowany pod kątem SEO i w pełni responsywny.

Pobierz

 

10. Shop Isle

 

Shop Isle-szablony do budowy sklepu wordpress

 

Motyw oparty na Bootstrapie, w pełni kompatybilny z wtyczką WooCommerce. Wyróżnia się zastosowaniem efektu paralaksy, co jest rzadkością wśród darmowych szablonów WordPress.  Współpracuje z popularnymi wtyczkami, takimi jak: Photo Gallery Grid, Contact Form 7, Meta Slider, SiteOrigin Page Builder i JetPack. Shop Isle świetnie nada się do budowy sklepów oferujących odzież czy biżuterię.

Pobierz

Leave a Comment