Jak włączyć tryb konserwacji w WordPress

tryb konserwacji

Tryb konserwacji jest przydatnym narzędziem, szczególnie kiedy chcemy wykonać prace na stronie i nie chcemy pokazywać zmian użytkownikom przed ich ukończeniem. Jak włączyć tryb konserwacji w CMS WordPress?

Do tego celu użyjemy wtyczki WP Maintenance Mode & Coming Soon

Przejdź do zakładki Wtyczki – Dodaj nową i w wyszukiwarkę wpisz „wp maintenance mode”. Zainstaluj wtyczkę, a następnie przejdź w jej ustawienia.

W zakładce Ogólne, zaznacz opcję „Włączono” aby aktywować wtyczkę oraz ustal wstęp dla wyszukiwarek. Domyślnie opcja ta posiada wartość „Nie” i tak zostawimy, na koniec zapisz zmiany.

tryb konserwacji wordpress

 

Użytkownik po wejściu na naszą stronę powinien zobaczyć taki komunikat:

tryb konserwacji wordpress

W zakładce wygląd możemy zmienić Tytuł, nagłówek, tekst oraz tło dla naszego komunikatu.

tryb konserwacji wordpress

Kolejna zakładka to Moduły gdzie możemy włączyć licznik, który będzie pokazywał czas do uruchomienia naszej witryny. Istnieje także możliwość wyświetlenia przycisku subskrybuj, ikon serwisów społecznościowych czy pokazania naszego kontaktu.

Zakładka Manage Bot pozwala zainstalować system czatu z odpowiedziami na pytania użytkownika. Poinformujesz odwiedzających o dacie premiery strony czy swoich planach. Zmniejszysz przy tym współczynnik odrzuceń w statystykach, zwiększając przy tym poziom interakcji na stronie.

Na koniec mamy zakładkę RODO w której możemy wybrać stronę z polityką prywatności. Jest to przydatna opcja jeśli zbierasz dane z formularza kontaktowego lub subskrypcji.