Jak wstawić mapę Google na stronę www?

Umieszczenie Mapy Google na stronie obsługującej WordPress to duże ułatwienie dla klientów poszukujących jej lokalizacji. Dzięki niej klient nie tylko zorientuje się w lokalizacji, ale również będzie mógł ustawić do niej trasę w nawigacji czy zobaczyć opinie pozostawione przez innych użytkowników. Niezastąpioną zaletą Google Maps jest jej dostępność – od stacjonarnego komputera przez przenośne tablety po telefony komórkowe.

Mapa Google na stronie internetowej

Wejdź w Google Maps i wyszukaj adres firmy lub innego miejsca, jaki ma być umieszczony na stronie. Następnie przejdź do menu i z listy rozwijanej kliknij w „Udostępnij i umieść mapę”.

Jak wstawić mapę Google na stronę

Po wybraniu tej opcji, wybierz „Umieszczanie mapy”, a następnie dopasuj jej rozmiar – do wyboru jest mały, średni, duży oraz niestandardowy, gdzie można samemu określić szerokość oraz wysokość mapy w pikselach.

Jak wstawić mapę Google na stronę

Po wyborze rozmiaru mapy, skopiuj znajdujący się obok kod HTML i wklej go na swojej stronie www.

Jak wstawić mapę Google na stronę za pomocą edytora Gutenberg w WordPressie?

Do edytowanej strony należy dodać nowy element blokowy, nazwany „Własny HTML”.

Jak wstawić mapę Google na stronę

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie pola kodem, który został skopiowany zgodnie z wcześniejszymi krokami wskazanymi w instrukcji.

Jak wstawić mapę Google na stronę

Po wklejeniu kodu, należy nacisnąć przycisk Opublikuj, zlokalizowany w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Zobacz wpis.

mapa google strona www

Jak wstawić mapę Google na stronę za pomocą pluginu WP Google Maps?

Google Maps jest na tyle popularną mapą, że do dyspozycji mamy kilkanaście różnych pluginów WordPress. Jednym z nich jest WP Google Maps. Wtyczka ta pozwala w szybki sposób dodać mapę za pomocą shortcode, bez konieczności ręcznego umieszczania fragmentów HTML’a.

mapy google wordpress

 

Po jej instalacji, przejdź do zakładki Mapy -> Ustawienia oraz wybierz silnik Mapy (Google Maps). Następnie wybierz Mapy ->Mapy ->Edycja (wersja Pro wtyczki pozwala na tworzenie nieograniczonej liczby map)

 

mapy google wordpress

Wyświetlą się opcje konfigurowania mapy:

 

mapy google wordpress

gdzie znajdziesz możliwość skopiowania kodu shortcode, który pozwala na umieszczenie mapy w dowolnym miejscu na stronie. Zakładka ta pozwala także na zmianę nazwy mapy oraz jej wymiarów.

Poniżej znajdziesz opcję określania lokalizacji poprzez wpisanie współrzędnych GPS lub przesuwanie znacznika. Możesz też dodać animację mapy. Po jej konfiguracji wybierz Dodaj znacznik.

 

mapy google wordpress

Aby wyświetlić mapę na swojej stronie, przejdź do zakładki Mapy -> Mapy. Skopiuj shortcode i wklej go w dowolnym miejscu na stronie. Najlepiej jeśli zrobisz to na stronie głównej lub w zakładce Kontakt.